HEMEN ARA : 0544 204 61 82

ADNAN KALKAN

1987 yılında doğdu. Adana Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. İbni Sina’nın insana bütünsel yaklaşımını benimsemesi gereği Sosyoloji, Sosyal medya yöneticiliği, Çocuk gelişimi bölümlerini okudu. Ayrıca Psikoloji lisans eğitimini tamamladı.  Mersin Çağ Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisans’ını “Öğretmenlerde Evlilik Doyumu ve Psikolojik İyi Oluş” konusunda yaptı. Son olarak Psikoloji bölümünde doktora eğitimini tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesinden Aile Danışmanlığı sertifika eğitimi aldı. Aile Danışmanlığı’na başladı.

Çocuk eğitimi, gençlik eğitimi, yetişkin eğitimi; bireysel gelişim; bilinçli medya kullanımı, ailede eğitim ve iletişim konularında eğitim seminerleri vermektedir. Türkiye genelinde resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarında 2000’i aşkın eğitim ve aile semineri ve konferansı verdi. Radyolarda ve Televizyonlarda eğitim ve aile programları yaptı. Akademik alanda ulusal ve uluslararası çalıştay, panel ve kongrelere katıldı. Makaleleri uluslararası hakemli dergilerde yayınlandı. Kitaplarından bazıları uluslararası hakemli dergilerde makale olarak yayınlandı. Aile Bilim Kültür ve Eğitim Derneği’ni kurdu ve 6 yıl başkanlık görevini icra etti. Evli ve dört çocuk babasıdır. “Nesli İhyâ ve Medeniyeti İnşâ” mefkûresiyle çalışmakta ve konferanslar vermektedir. Çalışmalarını T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Özel Kariyer Aile Danışma Merkezi’nde Aile Danışmanı ve Kurum Müdürü olarak devam etmektedir.

Aile Danışmanlığı kapsamında, Ailede iletişim sorunları, evliliğe hazırlık ve eş seçimi, boşanma süreci ve sonrası psikososyal danışmanlık, evlilik ve çift sorunları danışmanlığı yapmaktadır.

Ailede Çocuk ve Genç Danışmanlığı Kapsamında, Teknoloji ve bilinçli medya kullanımı, dikkat dağınıklığı, mantık ve muhakeme problemleri, akademik başarı yı arttırma, öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı konularında hizmet vermektedir.

Menü