Bilişsel Davranışçı Terapist – Cinsel Terapi Uzmanı

(Birey – Evlilik – Çocuk – Ergen)

Ali Hocamız Adana’da Sadece Salı ve Çarşamba Günleri Seans Almaktadır.

Randevu için Hemen Arayınız:  0322 458 0 458 – 0507 204 61 82

Adana doğumlu olan psikolog Ali Karaömerlioğlu, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi’ni bitirdiği yıl Mersin Çağ Üniversitesi Psikoloji bölümünü (%100 İngilizce) okumuştur, 2018 yılında “Madde Bağımlılığı çeşitleri, süreçleri ve SAMBA tedavi programının işlevliği” başlıklı tez çalışması ile Psikoloji lisans eğitimimi başarıyla tamamlayıp “Psikolog” unvanı almıştır. Kazandığı özel burs ile “Uzman Psikolog” unvanı alma adına Çağ Üniversitesi Genel Psikoloji Yüksek Lisans Programına başlamak üzere kabul edildi. 

Psikolojik anlamda sorun yaşayan kişilere destek olmak ve aile kavramının bütünlüğünü korumak için cinsel terapi ve evlilik terapisi oldukça önemlidir. Günümüzde boşanmaların büyük çoğunluğu cinsel problemlerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle kadınlarda vajinusmus, disparoni; erkeklerde erken boşalma ve ereksiyon (sertleşme) problemlerinin tedavisinde uzmanlaşmıştır.

Her gün biraz daha gelişen, değişen ve genişleyen psikoloji bilimine hizmet eden donanımlı bir psikolog olarak kendini sürekli güncelleyen, her yeni makale, tez ve bulguyu bulan ve takip eden biri olarak bilimsel olarak en iyi psikolojik destek ve tedaviyi sizlere sağlamak için çalışmaya ve eğitim almaya devam etmektedir.  Empatik, nötr, tarafsız, farkındalığı yüksek ve kendisiyle barışık bir psikolog olarak Özel Kariyer Aile Danışmanlığı’nda üst düzey bir psikolojik hizmet için sizleri bekliyorum.

2017 yılında Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (AMATEM)’de alkol ve madde bağımlılarıyla grup terapisi ve bireysel danışmanlık hizmeti verip topluma tekrar kazandırılmaları adına sosyal sorumluluk projelerinde bulunmuş olan hocamız  aynı dönemde yine Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Muhafaza Servisinde akli dengesi yerinde olmadığına dair rapor sahibi cezai suçlularla beraber  çoğunlukla bipolar ve şizofreni tanısı konmuş bireylerle çalıştı. Yine aynı dönemde Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Adli Poliklinikte bir süre çalıştı.

Ali hocamız, 2017 yılının son döneminde Adana Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli Biriminde mental retarde (zeka geriliği), demans gibi zihinsel problemli bireylerle çalışmıştır. 

2018 yılının ilk döneminde ise gönüllü olarak gittiği Tarsus Özel Arsoy Bakım Merkezinde Down sendromlu, otistik, demans, Alzheimerlı bireylerle birlikte çalışıp sosyal projelerde bulunmuş olup halen birçok sosyal projede alanında hizmet vermektedir.. 

Ocak 2018 – Haziran 2018 arasında maddi durumu psikolojik destek ve danışma almaya yetmeyen üniversiteli gençlere ücretsiz danışmanlık veren bir projede gönüllü psikolog olarak çalıştı ve onlarca kişiyle yüzlerce seans görüşme alan hocamız alanında yeterli olduğuna inanmaktayız. 

Genç ama dinamik ve donanımlı bir psikolog olarak ruh sağlığı yerinde, yaşam doyumu, iş doyumu ve hayat kalitesi yüksek, sağlıklı aile ve sosyal ilişkilere sahip bireyler yetişmesi adına psikolojinin bilimsel etiğine bağlı şekilde psikolojik danışma hizmeti sunmakta ve bu konuda oldukça iyi bir deneyime sahiptir.

Elde ettiği bunca deneyime rağmen eğitime her zaman devam eden ALi hocamız Adnan Menderes Üniversitesinden Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimimi tamamlayıp “Bilişsel Davranışçı Psikoterapist” unvanı almıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi, psikoloji ve psikopatoloji (ruhsal rahatsızlıklar) alanındaki bilimsel bulgulara dayalı olarak geliştirilmiş, bilimsel ilkelerin psikoterapi alanına uygulanmasıyla ortaya çıkmış çağdaş bir psikoterapidir. Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ile depresyon, anksiyete (kaygı) bozuklukları, bedensel belirtilerle giden bozukluklar ve yeme bozuklukları başta olmak üzere birçok ruhsal hastalığın tedavisinde daha etkin ve profesyonel müdahale edebilmektedir.

Bilişsel Davranışçı Terapi ile tedavi edilebilen bazı rahatsızlıklar aşağıdaki gibidir:

 • Bipolar bozukluklar
 • Aile Danışmanlığı
 • Depresyon
 • Panik Bozukluk
 • Yaygın Anksiyete Bozukluğu
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)
 • Sosyal Fobi
 • Özgül Fobi
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 • Somatoform Bozukluklar
 • Alkol ve Madde Bağımlılığı
 • Kumar ve Dürtü Kontrol Bozukluğu
 • Uyku Bozuklukları
 • Yeme Bozuklukları
 • Cinsel İşlev Bozukluğu
 • Psikotik Bozukluklar
 • Kişilik Bozuklukları

Tüm bunların yanı sıra Uluslararası Psikologlar Derneğinden Cinsel Terapi eğitimimi tamamladım ve “Cinsel Terapi Uzmanı” unvanını elde ettim.

Ali Hocamız Adana’da Sadece Salı ve Çarşamba Günleri Seans Almaktadır.

Randevu için Hemen Arayınız:  0322 458 0 458 – 0507 204 61 82

Menü