Konya Ereğli doğumlu olan Esra Ulubey’in çocukluğu Erzincan, Adana, İzmir, Konya illerinde geçmiş ve ilk ve orta öğrenimini bu illerde tamamlamıştır. Liseyi bitirdiği yıl Selçuk Üniversitesi  Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalını kazanan Ulubey lisans eğitimini burada tamamlamıştır. Aynı yıl yüksek lisans eğitimine başlayan Ulubey Selçuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans Programını tamamlayarak Uzman Psikolojik Danışman ünvanı almıştır. Yüksek lisansı bitirdiği yıl doktora eğitimine başlayan Ulubey halen Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında doktora eğitimine devam etmektedir.

         Uzman psikolojık Danışman  Esra Ulubey iş yaşamı boyunca çeşitli kurumlarda farklı konumlarda çalışmıştır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezinde psikolojik danışman olarak çalışmış, aynı zamanda Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüştür. Daha sonra MEB’ den istifa ederek 2 yıl kadar öğretim elemanı olarak çalışmıştır. Uzman psikolojık Danışman Esra Ulubey şuan Adana Kariyer Akademi’de uzman psikolojik danışman olarak çalışmakta, ruh sağlığı yerinde, yaşam doyumu ve iş doyumu yüksek, sağlıklı aile ve kişilerarası ilişkilere sahip bireyler yetişmesi adına bireylere rehberlik etmekte ve psikolojik danışma hizmeti sunmaktadır. Kariyeri yaşam boyu devam eden bir süreç olarak gören Ulubey, kendisine destek alma amacıyla başvuruda bulunan bireylere daha iyi hizmet sunma adına kendisini sürekli yenilemekte ve geliştirmektedir.

Uzman psikolojık Danışman Esra Ulubey’in aldığı eğitimler;

 • Aile Eğitimi ve Danışmanlığı
 • Bilişsel Davranışçı Terapi (Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği)
 • Cinsel Terapi
 • Yaratıcı Drama
 • Oyun Terapisi
 • Çocuk Resimleri Analizi
 • Objektif Testler
 • Projektif Testler
 • MMPI (Çok Yönlü Kişilik Envanteri)
 • Wiscr (Wechler Çocuklar İçin Zeka Testi)
 • TONI IV Zeka Testi (North American University)
 • P TONI (3-11 Yaş Zeka Testi)
 • Üstün Zekalı Çocukların Eğitimi (North American University)
 • Akıl ve Zeka Oyunları

           Uzman psikolojık Danışman Esra Ulubey, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında almış ve bu eğitimlere ek olarak yukarıda belirtilen programlara katılarak bireylere daha iyi rehberlik ve psikolojik danışma hizmeti sunma gayretindedir.

Yaşam koşullarının, yaşam tarzının, ekonominin, sosyo-kültürel yapının, değerlerin hızla değiştiği günümüzde bireyler daha çok rehberliğe vepsikolojik destek almaya ihtiyaç duymaktadırlar.

          Uzman Psikolojık Danışman Esra Ulubey aşagıdaki alanlarda profesyonel olarak psikojık danışmanlık hizmeti vermektedir.

Aile danışmanlığı ve çift danışmanlığı kapsamında ilişki ve iletişim problemleri yaşayan aile ve çiftlere, ayrılma ve boşanma sürecindeki bireylere,aldatmasınır ve rol çatışması gibi problemler yaşayan kişilere uygun terapi yaklaşımları sunmaktadır. Sürekli çatışma yaşayan, tükenmiş aileleri fonksiyonel hale getirme üzerine çalışmalar yürütmektedir. Ulubey aynı zamanda aile danışmanlığı eğitimlerinde eğitmenlik yapmakta, aile ve çiftlere yönelik konferans ve seminerlere konuşmacı olarak katılmaktadır.

         Çocuk ve ergen danışmanlığı kapsamında bu dönemde bulunan çocuk ve ergenlerin yaşamış oldukları uyum ve davranış bozuklukları (saldırganlıkyalan söylemeçalmakardeş kıskançlığıkarşı gelme bozukluğualt ıslatmadışkı kaçırmaparmak emme,kekemeliktiklertırnak yemeaşırı çekingen ve içe kapanıklıkfobileruyku bozukluklarıyeme bozuklukları), dikkat eksikliği vehiperaktiviteöğrenme güçlüğü, ergenlerde okul başarısızlığı, kimlik karmaşası, sınav kaygısı, okul reddi gibi problemleri öncelikle uygun test ve tekniklerle tespit etmekte daha sonra çocuğun içerisinde bulunmuş olduğu dönemin özelliklerine uygun, bireye özgü teknik ve yöntemlerle çözüme kavuşturmaktadır.

         Bireysel danışmanlık bireyin kendisini tanıması, karşılaştığı problemlerle baş edebilme gücünün artırılması, kararlar alabilmesi ve kişisel gücünün farkına varmasına dönük verilen psikolojik danışmanlık hizmetidir. Bireyler bu hizmeti almaya genellikle depresyonpanik atakobsesif kompulsif bozuklukyeme bozuklukları, uyku sorunlarıfobi, karar verme, boşanma, aldatılma, ölüm ve yasöfke kontrolü, bağlanma sorunları, travmatik yaşantılar, çaresizlik, yalnızlık gibi olgularla gelmektedirler. Uzman psikolojık Danışman Esra Ulubey daha çok Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımına bağlı kalarak tüm bu problemleri terapötik ilişki işbirliği ile çözüme kavuşturmaktadır.

Günümüzün belki de en önemli fakat en gizli sorunlarından biri cinsel sorunlar. Yapılan son araştırmalara göre boşanmaların %20 si cinsel sorunlardan kaynaklanmaktadır. Ülkemizde 10 kadından birinin vajinusmus olduğu bilinen bir gerçek. Uzman psikolojık Danışman Esra Ulubey, cinsel terapi kapsamında vajinusmuscinsel isteksizlikorgazm olamamaerken boşalmasertleşme bozukluğu gibi cinsel problemleri kişiye özel uygun cinsel terapi teknikleri ile kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır

Uzman psikolojık Danışman Esra Ulubey aynı zamanda North American Üniversitesinden almış olduğu eğitim ile Üstün Zekalı Çocukların Eğitimi konusunda çalışmalar yürütmüştür ve yürütmektedir. Hocamız öncelikli olarak üstün zekalı olduğu düşünülen çocuğa uygun testleri uygulayarak çocuğun zeka düzeyini ve yetenek alanlarını tespit etmekte, daha sonra çocuğun yaş ve seviyesine uygun olarak zeka ve yetenek alanlarının daha da gelişimine dönük atölye çalışmaları yapmaktadır.

Uzman psikolojık Danışman Esra Ulubey Objektif, Projektif birçok psikolojik testi uygulama yetkisine ve yeterliliğine sahiptir. Uygulamış olduğupsikolik testler;

Zeka Testleri: Wısc-r zeka testi, Toni 4, P Toni, Stanford Binet, Cattell 2A, Cattell 3A, Labirent, Goodenough Adam Çizme, Kent EGY

Gelişim Testleri: AGTE, Metropolitan Okul Olgunluğu, Gessell

Dikkat Testleri: Burdon, D2, Frankfurter

Algı- Görsel Bellek Testleri: Frostig, Bender Gestalt, Benton

Projektif Testler: Cat, Tat, Fat, Mürekkep Lekesi Testi, Louisa Duss, D10, Beiere Cümle Tamamlama, Coppitz İnsan Çizme, Goodenough Adam Çizme.

Türk PDR Derneği ve Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği üyesi olan Ulubey evli ve bir çocuk annesidir.

SİZDE ALANINDA YETKİN VE BAŞARILI BİR UZMANDAN YARDIM ALMAK İSTERSENİZ BİZE BAŞVURUN…

Esra Ulubey’in Kişisel İnternet Sitesi: https://esraulubey.com

 

Esra Hocamız ile Direk Görüşmek için : 0545 600 75 66  

Merkezden Randevu için:

0322 458 0 458

0507 204 61 82

Menü