2001 yılında samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra üniversitenin vermiş olduğu bilgilerle yetinmeyip, Doktora çalışmalarına Klinik Psikoloji alanında Bürüksel Üniversitesinde devam etmektedir. Dönem Dönem yerel ve ulusal Tv – Radyo programlarına ( TRT, TV A, Radyo Hayat…) katılarak insanların psikoloji alanında doğru bilgilere ulaşmasına aracılık etmektedir. Bireysel ve toplumsal psikoloji alanda yayınlanmış 5 adet kitap çalışması bulunmaktadır.

 

UZMANLIK ALANLARI VE VERDİĞİ HİZMETLER

Adana da Psikolog ve Terapi Hizmeti:  Bireylerin yaşamış olduğu sorunlar karşısında onların ruhsal yapılarını güçlendirebilmek için seanslar düzenlenmektedir. Sorun tespit edildikten sonra yaşanılan olumsuzlukların oluşmasını hızlandıran etkenler incelenerek tekrar aynı oluşumların meydana gelmemesi için kişilik güçlendirilmektedir. Terapi esnasında bireyin bir yandan bilinçaltını rahatlatması diğer yandan da yaşam yolculuğunda dahada güçlenmesi amaçlanmaktadır.

Evlilik ve Aile Danışmanlığı:  Aile içinde eşler arasında dönem dönem bir çok sorunlar yaşanır. Aile sistemi gözden geçirilip eksiklikler giderilmediğinde aile hızlı bir şekilde çöküşe doğru yol alır. Aile terapisi yapılırken amaç görüşmelerde amaç suçluyu aramak olmayıp aile sistemine zarar veren, ailenin yaşam sularında mutlu ve huzurlu bir şekilde yol almasını engelleyen kişisel ve davranışsal sorunlar üzerindedurulmaktadır. İncelemeler ve uygulanan testler sonucu ortaya gerçekçi tespitler çıkarmak amaçlamaktadır. Ailenin yaşam sularında sağlıklı ve mutlu olarak yol alabilmesi için yaşanılan bütünlüğe anlam katmak hedeflemektedir. Bu amacı gerçekleştirmek için aile bireylerine yönelik Aile Terapisi  ve Aile Danışmanlığı hizmeti verilmektedir.

Menü