PSİKOLOJİK TEST MERKEZİ

PSİKOLOJİK TEST MERKEZİ

Psikolojik test denildiğinde ilk olarak aklınıza ne geliyor? Çeşitli sorulara cevap verdiğiniz ve bu cevaplar doğrultusunda size psikolojik durumunuz hakkında bilgi veren bu testler, hayatınızın yeniden şekillenmesine yardımcı olabilir.

Kendinizi mi tanımak istiyorsunuz? İçe dönük mü yoksa girişken bir kişiliğe mi sahip olduğunuzu dakikalar sonrasında psikolojik testler ile öğrenebilirsiniz. İş hayatında üst düzey bir yönetici iseniz çalışanlarınızın psikolojisini daha iyi anlamak veya evde ebeveyn iseniz çocuklarınız ile daha iyi iletişim kurmak için yapacağınız tek şey sorulara sağlıklı bir cevaplar vermek olacaktır.

Psikolojik testleri uyguladıktan sonra faydalarını gerek özel gerekse de iş hayatınızda etkin olarak hissedeceğinize emin olabilirsiniz. Hem ailenizi hem de çevrenizi daha iyi tanımak ve analiz edebilmek için siz de psikolojik testlerden yararlanmayı denemelisiniz.

Çocuklarınızın dikkat dagınıklığını belirlemede, zeka yasını olçmede, zeka seviyesini gözlemlemekte, dikkatini ölçmekte, bilişsel beceri performansını artırmada, ders başarısını yükseltmede, okul başarısını artırmada daha ıyı bir gelecek planlamak için çocuklarınızı tanımada PSİKOLOJİK TESTLER cok işinize yarayacaktır.

Psikolojik test uygulaması, bilişsel ve duygusal işleyişe dair bireysel yetileri ölçen bir çalışmadır. Kişinin, belli koşullar altında ve belli yönergeler doğrultusundaki performansının gözlemlenmesine dayanır. Bu gözlemler, norm olarak belirlenen grupla kıyaslanma yoluyla istatiksel olarak değerlendirilir ve kişiye dair bir veri olarak raporlanır. Bu veri, kişinin işlevselliğini değerlendirmede yol göstericidir.

Merkezimizde;

ZEKA TESTLERİ

DİKKAT TESTLERİ

OKUL OLGUNLUĞU ÖLÇEĞİ

ALGI TESTLERİ

WISC-R çocuklara yönelik zeka testi,

WAIS yetişkinlere yönelik zeka testi,

TAT yetişkinlere,

CAT çocuklara yönelik projektif test,

MMPI, Rorschach,

Denver II,

Gessell,

Goodenough,

Frostig Görsel Algı Testi,

Peabody,

Bender Gestalt Görsel Motor Algılama testi,

Stanford Binet Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu,

Löisa Düs, Temel Kabiliyetler (7-11 yaş) testleri uygulanmaktadır.

NOT: KURUMUMUZDA EĞİTİMLERİNİ ULUSAL VE ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞE SAHİP, UZMANLIKLARINI TAMAMLAMIŞ PROFESYONELLER PSİKOLOJİK TESTLERİ UYGULAMAKTADIR.

 LÜTFEN RANDEVU ALINIZ…

Önceki yazı
ALDATMA VE ALDATILMA İLE İLGİLİ MERAK EDİLEN KONULAR
Sonraki yazı
Adana’da En İyi Psikoterapist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü